1. pozyczkichwilowki.net >
  2. Pożyczka na fałszywy dokument tożsamości

Pożyczka na fałszywy dokument tożsamości

Pożyczka na fałszywy dokument tożsamości

klips
2019-01-24 08:05:05
Słyszeliście o tej aferze, w której ludzie kupują dokumenty tożsamości opisane jako "do celów kolekcjonerskich". Ich jakość jest na tyle dobra, że mogą stanowić podstawę do przyznania pożyczki lub być wykorzystane np do zawarcia umowy na abonament telefoniczny lub inne tego rodzaju usługi.
2019-02-07 14:09

Jak to możliwe, że w sprzedaży są dokumenty (kolekcjonerskie), które praktycznie niczym nie róznią się od oryginału? Przecież to oczywiste, że ich wykorzystanie ma na celu tylko i wyłącznie przeznaczenie przestępcze.

Bo kto normalny kupuje tego rodzaju dokumenty tożsamości (bo nie chce mi się wierzyć, że do celów kolekcjonerskich).

2019-02-11 10:49

Jest to przesępstwo - do tego przestepstwo, które stosunkowo łatwo jest wykryć.

Bo jednak przelew idzie na jakieś konto bankowe, ktoś jest jego właścicielem, nawet przysłowiowy słup -ale pewnie zdaje sobie on sprawę z tego, kto to robi (a przynajmniej większość osób zdaje sobie z tego sprawę).

2019-02-12 09:20

Tego rodzaju przestępstwa powinny być z całą stanowczościa ścigane. A czy są? Różnie z tym bywa. Z tego co obserwuje, to priorytet otrzymują te najbardziej medialne sprawy. A więcj, jeżeli opis jakiegoś przesępstwa pojawi się w mediach, to nagle politycy i generalnie władza przypomina sobie, jak powinno działać sprawne państwo.

2019-02-12 11:02

Powiem tak, dałoby się to wyeliminować, pod warunkiem, że zostałyby przygotowane przepisy oraz byłyby one egzekwowane. Ale w tym przypadku o którym tutaj piszesz, oraz w wielu innych przypadkach wprawdzie są przepisy, ale kary są śmiesznie niskie lub są przepisy, ale nie są one egzekwowane. To albo jest prawo, albo go nie ma. Taka relatywizacja nie jest dobra, z punktu widzenia efektywności działania państwa.

2019-02-22 11:46

Ale zobaczcie, gdyby ten kto weryfikuje dokumenty, wykazał trochę więcej inwencji, to można byłoby uniknąć większości wyłudzeń. Zweryfikować jakieś dane typu pesel, typu miejsce zamieszkania - o zdjęciu nawet nie wspominam, bo to akurat przewidują procedury. Ciekawe jak zaczną funkcjonować te nowe e-dowody osobiste, czy na tej podstawie będzie można zredukować ilość kradzieży tożsamości?

2019-03-22 11:37

Podobno jak zostaną wprowadzone te nowe dowody (to się chyba nazywa fachowo e-dowody czy jakoś tak), to one będą działały trochę jak karta płatnicza, czyli oprócz tego , że je komuś pokażemy, to będziemy musieli wpisać dodatkowo PIN, uwierzytelniający. Taka podwójna metoda uwierzytelniania.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>