1. pozyczkichwilowki.net >
  2. Pożyczka i pobyt w więzieniu

Pożyczka i pobyt w więzieniu

Pożyczka i pobyt w więzieniu

kos
2019-03-12 09:17:00
Sprawa dotyczy członka mojej rodziny, który w wyniku różnych komplikacji życiowych musi odbyć karę więzienia. Do odsiedzenia ma 7 długich miesięcy. I w zasadzie niebyłoby problemu, gdyby nie konieczność spłacania zobowiązań pożyczkowych. Aktualnie są spłacane, ale prawdziwy problem zacznie się gdy nie bedzie z czego spłacać - czy da się jakoś zawiesić pożyczkę na ten okres? Pobyt w więzieniu to przecież okoliczność nadzwyczajna.
2019-03-13 10:48

Proponuję zadzwonić i dopytać, ale moim zdaniem pobyt w więzieniu, to nie jest okoliczność która wstrzymywałaby zobowiązanie dłużnika względem wierzycieli. Podsumowując  - tak, roszczenia nie zostaną zawieszone. Dług będzie rósł, naliczane będą odsetki. No chyba, żez najdzie się ktoś (np ktoś z rodziny), kto będzie spłacał owy dług.

2019-03-13 12:53

Szkoda, że nie ma jakiegoś forum skazańców, osadzonych, na którym można by podyskutować o tego typu kwestiach.

2019-03-13 14:28

Z tego co wiem, to osoba osadzona, nie ma taryfy ulgowej. Długi się kumulują. Dlatego tak palącą sprawą jest, aby ktoś za tą osobę osadzoną regulował zobowiązania. W przeciwnym razie wszczęta zostanie procedura dochodzenia roszczeń, windykacji a w skrajnej sytuacji również egzekucji komorniczej z majątku.

2019-03-14 08:11

Do @KOS - niech osadzony którego dotyczy problem, uda się do administracji ZK. Niech powie, jaka jest sytuacja. Być może, że wystosują oni pismo do firmy pożyczkowej, z opisem sytuacji, z opisem, że osadzony chce nadal kontynuować spłatę po swoim wyjściu na wolność. Tego typu kwestie rozpatruje się w sposób indywidualnie. Poza tym proszę zwrócić uwagę, że obecnie osadzeni mają możliwość podejmowania pracy zarobkowej. Niech zgromadzone środki, przekazywane będą na poczet przyszłego długu.

2019-03-15 09:30

Fakt, to jest indywidualna sprawa. Myślę, że nie mają procedur na taką okoliczność. Trzeba napisać pismo. Faktem jest, ze obecnie wiele zakładaów karnych daje możliwość wykonywania pracy zarobkowej, gdyby dogadać się z administracją, to z pewnością poszliby na rękę i to co udałoby sie zarobić, można byłoby przeznaczyć na poczet spłaty długu.

2019-03-26 08:33

Osadzony, nie ma możliwości zarobkowania, nie ma więc możliwości spaty. Koło się zamyka.

Jedyna opcja jest taka, że jest ktoś z rodziny, bliskich znajomych, kto się zaopiekuje zobowiązaniami kredytowymi na okres odbywania kary. Prawdę mówiąc czarno to widze.

2019-04-10 13:26

Współczuje pobytu w więzieniu, ale długi trzeba spłacać. Nie można tego przeskoczyć.

2019-04-18 12:15

Ej, a przypadkiem nie ma obecnie takiej możliwości, że więźniowie mogą podjąć częściowo pracę zarobkową. Fakt, zarobki nie są z tego jakieś ekstremalnie wysokie, ale jednak. Jest to jakaś kasa, która może przecież lecieć na spłatę swoich długów, zobowiązań które pozostawiło się pod drugiej stronie muru więziennego.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>