1. pozyczkichwilowki.net >
  2. Kredyt konsumencki vs kredyt dla firmy

Kredyt konsumencki vs kredyt dla firmy

Kredyt konsumencki vs kredyt dla firmy

Stephan
2019-04-23 10:09:42
Pytam czysto teoretycznie, bo zastanawiam się czy z punktu widzenia wierzyciela pożyczki chwilówkowej ma znaczenie to dla kogo ta pożyczka jest udzielana. Mowa o dwóch sytuacjach, sprawdzonych, pozytywnie zweryfikowanych. Czy otrzymają dwie podobne, niemal takie same oferty? A może dwie różne?
2019-04-25 07:23

Jako były przedsiębiorca mogę powiedzieć, że pożyczka zaciągana na firmę, a w zasadzie koszta z nia związane: oprocentowanie, koszta takie jak rozpatrzenie wniosku, prowizje itd to wszystko moze zostać odliczone od podatku dochodowego.

Zwykły konsument, który przeznacza pożyczkę na konsumpcję: czyli zakup dóbr i usług konsumenckich nie może liczyć na tego rodzaju przywileje.

2019-04-25 13:41

To są zupełnie dwa różne instrumenty. Zupełnie nie ma czego porównywać. To tak jakby porównywać samochód osobowy i autobus. Jedno i drugie to pojazdy napędzane silnikiem, ale służące do zupełnie innych celów. Nie da się tego porównać tak wprost. Kredyt konsumencki jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest na konsumpcję. Kredyt firmowy, inwestycyjny, służy temu, aby przeznaczyć to na cele inwestycyjne - a więc na rozwój firmy.

2019-04-29 12:31

To są dwie różne usługi, nie rozumiem jak można to łączyć. Cele obu kredytów są zgoła inne. Firma zaciagająca kredyt inwestycyjny robi to po to, aby kupić coś do firmy. NIe idzie to na konsumpcje, na sprawianie sobie przyjemności. Są to środki z przeznaczeniem na zwiększenie produkcji, na polepszenie jakości usług. Kredyt konsumencki służy konsumpcji, która później zwykle nie generuje żadnego przychodu.

2019-04-29 14:48

Dodam jeszcze, że większość porównywarek, np porównywarek typu Moneystore, to są jednak porównywarki kredytów konsumenckich. A więc z przeznaczeniem dla statystycznego Kowalskiego.

Kredyty firmowe, to trochę bardziej skomplikowany temat, bo zdolność kredytową liczy się w dużo bardziej skomplikowany sposób. Nie chcę w to za bardzo wchodzić, ale w przypadku kredytów firmowych, zwykle idzie się bezpośrednio do doradcy, który indywidualnie wylicza, co da się zrobić w danej sprawie.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>